Poznań + Gniezno

Szlakiem historycznej Wielkopolski.

⇒CENA: od 185 zł.⇐

POZNAŃ

Poznań w przeszłości pełnił funkcje stolicy państwa oraz siedziby władców. Obecnie miasto to jest dużym ośrodkiem gospodarczym, akademickim, naukowym, kulturalnym. Najpopularniejszą atrakcją turystyczną jest zegar na wieży ratuszowej, z której codziennie w południe wyglądaja trykające sie koziołki. Ratusz ten jest zabytkiem klasy zerowej.

Do ciekawszych obiektów Poznania należy także Ostrów Tumski- najstarsza część miasta- gród, na którym mieszkał Mieszko I; jak również: Katedra, Muzeum Narodowe, Pomniki Poznańskiego, Palmiarnia, Malta. Absolutnych hitem jest Rogalowe Muzeum Poznania, w którym własnoręcznie można przygotować swój rogalik.

GNIEZNO

Według legendy miasto to było pierwotnie niewielką osadą zbudowaną na jednym ze wzgórz. Wybór wzgórza nie był jednak losowy, lecz zawdzięczamy go Lechowi, który na jednym z rosnących na wzgórzu drzew, ujrzał białego orła.

Potomni nazywali to wzgórze imieniem Lecha, ku upamiętnieniu zdarzenia, dzięki któremu Gniezno zostało wzniesione właśnie w tym miejscu.

Przyjezdni powinni odwiedzić tu takie miejsca jak: Drzwi Gnieźnieńskie, legendarne wzgórze Lecha, Muzeum Początków Państwa Polskiego, Stare Miasto w tym fara z kurantami. Nie można również pominąć spektaklu 3D o początkach Państwa Polskiego oraz wejścia na wieżę widokową.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy LUX,
  • 1 nocleg w ** lub *** hotelu, wyżywienie (śniadanie),
  • ubezpieczenie NNW,
  • opieka pilota,
  • opiekunowie gratis (1 na 15 uczniów),
  • podatek VAT.

Dodatkowo płatne: bilety wstępu oraz przewodnik lokalny.

Podana cena skalkulowana jest na minimum 55 osób płacących.