Wilno + Troki + Kowno

Najbardziej litewskie z litewskich miast!

⇒CENA: od 505 zł. ⇐

Wilno – Starówka Wileńska jest wizytówką stolicy. Największa i najpiękniejsza starówka w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na swą unikatową wartość kulturową dla ludzkości w 1994 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jako przykład kształtowania się miasta. Pod względem krajobrazowym Wilno należy do najpiękniejszych miast świata: Starówkę położoną u zbiegu dwóch rzek otaczają zalesione wzgórza, centrum miasta rozlokowało się w dolinie rzeki Wilii. Z baszty Zamku Giedymina, z Góry Bouffałowej, z góry Trzech Krzyży i wzgórza Zarzecza, z placu widokowego przy ulicy Subocz otwierają się przepiękne panoramy Starówki.

Kowno może poszczycić się nie tylko zabytkową, uznawaną za najpiękniejszą na Litwie Starówką, ruinami zamku i licznymi kościołami, ale także takimi ciekawostkami jak głaz, na którym Mickiewicz wyrył swoje inicjały, jedyna na Litwie kolejka linowo – terenowa, czy unikalne na skalę światową i… piekielnie interesujące Muzeum Diabłów.

Obok Wilna i Kowna obowiązkowym punktem każdej wycieczki na Litwę są Troki, dawna stolica państwa i miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Zamek w Trokach był ulubioną rezydencją wielkiego księcia litewskiego Witolda. Choć to zamek jest celem większości wypraw do Trok, samo miasto może pochwalić się także innymi atrakcjami, często równie cennymi pod względem historycznym czy kulturowym: kościołem Nawiedzenia NMP z cudownym obrazem Matki Boskiej Trockiej, odnowionym niedawno pałacem Tyszkiewiczów w Zatroczu czy kenesą czyli świątynią karaimską.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem klasy LUX,
  • 2 noclegi w ** lub *** hotelu, wyżywienie (śniadania),
  • opieka pilota,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • opiekunowie gratis (1 na 15 uczniów),
  • podatek VAT.

Dodatkowo płatne: bilety wstępu oraz przewodnik lokalny.

Podana cena skalkulowana jest na minimum 55 osób płacących.